Blog

2022-04-20

Interjerā Bali salas elpa un ozols rada unikālu harmoniju

Ikviens interjers, kurā ir Oak Style ozolkoka grīdas, masīvkoka durvis vai kāpnes, ir tikpat unikāls un neatkārtojams kā ozola koksnes dabiskie raksti. Uzņēmuma komanda cieši sadarbojas ar Lietuvas un citu valstu dizaineriem, jo var piedāvāt plašu krāsu un modeļu sortimentu. Viss tiek izgatavots pēc individuāliem pasūtījumiem, un tas paver iespējas izpildīt dizaineru mākslinieciskās un tehniskās idejas. Klienti arī augstu vērtē to, ka, komplektējot viena ražotāja grīdas, durvis un kāpnes, vienmēr var panākt krāsu, faktūru un formu harmoniju. Jaunais interjera dizaineres Doviles Sakevičes izstrādātais interjers lieliski atklāj, kādu pārsteidzošu rezultātu rada ozolkoka grīdas un ozola masīvkoka durvis.

Ozolkoka grīdas – dabiskums un siltums

Apmeklējot divstāvu individuālo māju meža ielokā, sajūta un domas aizved uz Bali salu, un ozolkoka grīdas un masīvkoka durvis interjerā harmoniski saplūst ar mūsu eksotisko koku, no kura izgatavotas individuālās mēbeles un aksesuāri. Dominējošā zemes krāsu palete rada klusa, silta un mājīga mājokļa iespaidu.

Interjera dizainere Dovile Sakeviče meistarīgi pārvalda dabas materiālus, tāpēc viņas darbos atradīsim akmeni, smalku tekstilu un koku, pārsvarā ozolu. Autore stāsta : „Runājot par grīdas seguma izvēli, koka grīdas ir vispopulārākā izvēle. Nav svarīgi, vai tas ir 50 kvadrātmetru dzīvoklis vai plaša māja. Koka, jo īpaši ozolkoka grīdas jebkuram mājoklim piešķirs unikalitāti, mājīgumu, siltumu un dabiskumu. Cilvēki, kuri izvēlas eļļotas koka grīdas, parasti apzinās, ka ar laiku var parādīties viens otrs skrāpējums vai traips, taču tās ir viegli atjaunojamas, kvalitatīvas un ilgmūžīgas. Ozolkoka grīda ir tāda, pa kuru vienmēr ir patīkami staigāt basām kājām!”

Smalka greznība

Mājīga interjera veidošanā dizainere paliek uzticīga ozolkokam, kas liecina par kvalitāti un smalku greznību. Visā mājā ir izteiksmīgs riekstu krāsas ozola parkets, masīv ozolkoka durvis un grīdlīstes. Kāpnes – ozola masīvkoka pakāpieni tādā pašā riekstu krāsā kā grīda. Roku balstā integrēts LED apgaismojums ar kustības sensoriem, bet otrā stāva margas izgatavotas no masīvkoka un stikla, tas piešķir vieglumu un nesarežģī nelielu koridoru.

„Mazāk ir vairāk”

Dizainere ievēro, kā pati saka, būtisku noteikumu – “mazāk ir vairāk”. Interjerā apvienojot vienādas krāsas ozola masīvkoka durvis, grīdu un grīdlīstes, tiek iegūta viengabalainība, harmonija un estētiska vide. Izvēlēta izteiksmīga riekstu krāsas eļļa un visā interjerā atkārtojas Rustic raksts. Riekstu krāsa ir viena no populārākajām ozolkoka grīdu ražotāja Oak style sortimentā. Piesātinātā, siltā, dabas krāsām tuvā riekstu krāsa (3481) lieliski sader ar Rustic ozola grīdas dēļiem ar lielāku zarojumu. Mūsu priekšā ir viss, ko radījusi daba: faktūra, raksti dabiskās krāsās, nevienas vienādas vai garlaicīgas grīdlīstes. Mājā grīda ir gluži kā aiz loga esošā meža paplašinājums, zūd robeža starp dzīvojamo telpu un dabu.

Iespaidu vēl vairāk paspilgtina ozola masīvkoka durvis. Izturīgas, blīvi noslēdzošas, piesātināti spilgtas durvis uz gaišas sienas fona rada stiprības un pamatīguma iespaidu. Nekādu acīs krītošu aksesuāru, tikai atturīgi rokturi, jo ozola vertikālā plakne atklāj savu skaistumu, daudzveidību un dabiskumu.

Ozols interjerā parādās negaidītās vietās: skapis ar ozola masīvkoka rokturiem, vannas istabas skapīšu fasādēm izmantots ozola finieris, virtuves dizainu papildina masīvkoka galda virsma. Autore neslēpj, ka ozols interjerā ieņem nozīmīgu vietu, jo tā pielietojums ir ļoti plašs. „Novērtēsim ozola ilgmūžību, atjaunošanas iespēju, vienkārši prieku sajust koksnes siltumu un sapratīsim, ka tas ir lielisks ieguldījums,” atzīmē dizainere.

Oriģinālais raksts publicēts sa.lt aprīļa numurā.

Sazinies ar mums!


    Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta
    Tiks parādīts tālruņa numurs