Uncategorized @lv

2022-05-03

Ozolu stādīšana: pieņēmušiem dāvanas no dabas, mums jāiemācās tās dot atpakaļ

Koks – atjaunojams dabas resurss, taču, ja tas netiek augstu vērtēts un saudzēts, šīs rezerves var ātri izsīkt. Daba ir devusi cilvēkam dāvanu, ar kuru jārīkojas atbildīgi.

Izmantojam koksni daudzās jomās, tāpēc mūsu pienākums ir rūpēties, lai augtu jauni koki. Pieņemot dāvanas no dabas, mums taču jāiemācās tās arī dot atpakaļ. Līdzsvara saglabāšana – tā ir arī mūsu visu labklājības nodrošināšana.

Pirmais solis – ilgtspējīga izmantošana

Kopš paša darbības sākuma „Ecowood“ grupa veido ilgtspējīgu un atbildīgu uzņēmējdarbību. Visus „Ecowood“ grupas locekļus – „Ecowood“ rūpnīcu, sabiedrību ar ierobežotu atbildību „Medžio stilius“ Lietuvā, „Styl Drzewa“ Polijā, „Ecohardwood“ Apvienotajā Karalistē, Ukrainā nodibinājušos Dubavas kokzāģētavu un „Oak Style“, kas darbojas globālajā tirgū, – vieno kaislība un sirsnīga cieņa pret ozolu.

Mūsu izstrādājumu pamats – kvalitatīva ozola koksne no rūpīgi izvēlētiem, atbildīgi kopjamiem Eiropas mežiem. Ikdienas darbībā ilgtspējas centienus īstenojam, lielāko daļu izejvielu pērkot no FSC® sertificētiem piegādātājiem, kuri saudzē mežus un garantē atbildīgu to kopšanu, kā arī stādīšanu no jauna. Taču ar to vairs nepietiek.

 

Tā kā starp mūsu darbiniekiem ir ne mazums mežkopju, mēs ļoti labi saprotam, cik svarīgi ir aktīvi iesaistīties dabiskā līdzsvara saglabāšanā – ar pašu rokām atjaunot to, ko cilvēks ir paņēmis no dabas savām vajadzībām.

Ozolu stādīšanas tradīcija

„Ecowood“ grupas cieņu pret ozolu ik gadu jēgpilnu padara darbinieku ieviestā ozolu stādīšanas tradīcija. Tā ir pavasara akcija, kuras laikā piesaistām visus mūsu rīcībā esošos spēkus, lai Zemē izaugtu un kuplotu simtiem jaunu, stipru, ilggadīgu ozolu. Vienlaikus šī talka ir arī sadarbošanās, komandas audzināšanas, saliedētības un vērīguma mācību stunda mums visiem.

Tā kā parasti no desmit ozoliem briedumu sasniedz labi, ja viens (saglabājas taču tikai stiprākie), Lietuvā satikušies „Ecowood“ grupas darbinieki izvirzīja sev mērķi iestādīt 4000 stādu.

Kā stādīt ozolus, lai tiem būtu vislielākās iespējas iesakņoties, mācīja bijušais „Medžio stilius“ Viļņas struktūrvienības vadītājs Vītauts [Vytautas]. Veselus septiņpadsmit gadus uzņēmumā nostrādājušais kolēģis nesen atgriezies pie savas pirmās nodarbošanās – mežkopības – un tagad strādā Lietuvas Valsts mežu virsmežniecībā. Vītauts ar prieku piekrita dalīties savās zināšanās ar „Ecowood“ grupas darbiniekiem un atkal kļuva par mūsu darbošanās vadītāju – tikai šoreiz mežu stādīšanas kontekstā.

Nacionālā mežu stādīšana

Kad Zemi arvien vairāk pārņem bezatbildīgas attieksmes pret dabu rezultāti, ikgadējā mežu stādīšana ir vēl svarīgāka nekā agrāk. Esam laimīgi, ka tajā nedēļas nogalē, kad Lietuvā stādījām ozolus, notika arī ārkārtīgi svarīga nacionālā talka – Valsts mežu virsmežniecības organizēta, līdz šim varbūt vismasveidīgākā mežu stādīšana. Virsmežniecības reģionālajās struktūrvienībās kokus stādīja uzņēmumi, organizācijas, kopienas un atsevišķi iedzīvotāji. Tā ir ne tikai rekordliela iedzīvotāju iniciatīva (748 ha nedēļas nogalē iestādītu mežu, kuri pletīs zarus nākotnē), bet ari nelokāms paziņojums, ka gan uzņēmumiem, gan patērētājiem ir svarīga atbildīga attieksme pret mūsu rīcībā esošajiem resursiem un ilgtspējīga, dabu saudzējoša darbība.

 

Sazinies ar mums!


    Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta
    Tiks parādīts tālruņa numurs